VPM 600 - 3200 - centrala wentylacyjna z pompą ciepła

Zastosowanie - budynki komercyjne do 35000 m3/h

VPM 600-3200 to kompletna centrala wentylacyjne z pompą ciepła z funkcją ogrzewania i chłodzenia. Jednostki zaprojektowane dla potrzeb budynków komercyjnych, które wymagają wymiany powietrza aż do 35000 m³ / h. 

Jednostka VPM usuwa gorące, wilgotne powietrze z budynku i wtłacza powietrze ogrzane lub schłodzone. Przy czym energia z powietrza wywiewanego jest odzyskiwana i przekazywana do powietrza nawiewanego poprzez unikalne połączenie aktywnego odzysku ciepła (pompa ciepła) i odzysku pasywnego (wymienniki Heatpipe).

Wysoka efektywność VPM jest spowodowana specjalną konstrukcją, która łączy w sobie najlepsze cechy dwóch technologii. Technologia sprawia, że efektywność energetyczna jest bliska 100%. Oznacza to, że zapotrzebowanie na ciepło podczas zimnych miesięcy w roku jest zmniejszona do minimum, przez co osiągane są znaczne oszczędności w zużyciu energii i emisji CO2 budynku. Latem proces ten jest odwrócony co daje możliwość schładzania nawiewanego powietrza.

Dodatkowo konstrukcja umożliwia dodanie wymiennika ciepła do obiegu chłodzenia. W ten sposób nadmiar energii wytwarzanej podczas procesu chłodzenia może być stosowany do np. produkcji ciepłej wody użytkowej.

Plug'n'play. VPM jest rozwiązaniem modułowym i może być skonfigurowany tak, aby dopasować je do wymagań projektu. Jednocześnie jest bardzo prosty w instalacji. Urządzenie jest sterowane i kontrolowane przez automatykę CTS 6000. skontaktuj się z nami