Rekuperacja aktywna

Przez wiele lat Nilan dostarczył swoje urządzenia z aktywną rekuperacją  oraz kompletne rozwiązania kompaktowe do tysiąca domów w całej Europie. Od roku 2015 także w Polsce montujemy nasze najbardziej energooszczędne systemy. 
Rozwiązania kompaktowe

Pierwsze urządzenia kompaktowe Nilan COMPACT P zapewniające kompleksowe rozwiązania dla budynku pasywnego zostało zamontowane w roku 2013 w Lesznie pod Warszawą. Kolejne urządzenia COMPACT P AIR 9 i GEO były montowane w Warszawie, Poznaniu i Łodzi. 

Obecnie Nilan prowadzi program monitorowanie energooszczędności 68 jednostek zamontowanych w całej Europie. Program monitoringu dotyczy zarówno domów standardowych, energooszczędnych jak i pasywnych tak aby mieć pełen przekrój budynków w naszych referencjach. 
Systemy wentylacyjne z pompami ciepła w klubach fittnes 

Jednostki z pompami ciepła NILAN są doceniane przez klientów, którzy doceniają najwyższą energooszczędność urządzeń Nilan. Szczególnie usatysfakcjonowani niskimi kosztami eksploatacji są inwestorzy budując centra fitness, kawiarnie i biura. Wybrane restauracje McDonald's w Skandynawii klimatyzowane są za pomocą central z pompami ciepła Nilan.